ferrum gym spor salonu

MERAK ETTİKLERİNİZ

 Antreman esnasında su içilmediği takdirde vücuttan su kaybederiz bununla birlikte oksijen kapasitemiz düşer bu da antreman performansımızı olumsuz etkiler bu yüzden antreman esnasında her 15 dk. bir 100-150 ml. (yarım su bardağı) su içmekte fayda var.

Yağlar ve kaslar tamamen farklı yapılar olduğu için birbirlerine dönüşemezler.
Siz spor yaptıkça kaslarınız hacimlenirken üstündeki yağlarda zamanla kaybolacaktır.

Önce ağırlık sonra cardio yapın cardio egzersizleri genel olarak oksijen kullanılarak üretilen enerjinin tüketildiği egzersizlerdir ve aşırı oksijen ihtiyacı oluştururlar. Bunu zorlu cardio egzersizleri sırasında nefes nefese kalmanızı hatırlayarak doğrulayabilirsiniz. Bu durumda oluşan oksijen ihtiyacı bir noktadan sonra karşılanamayacak, oksijen gerektirmeyen ve daha az enerji üreten anaerobik solunuma geçilecektir.

Bölgesel yağ yakımı mümkün değildir.

Antreman öncesi ve sonrası beslenme günlük beslenmeden çok daha önemlidir. Antreman sırasında ihtiyacımız olan enerjiyi karbonhidrat ve yağlardan sağlayacağımız için antremandan bir kaç saat önce glikojen depolarımızı kompleks karbonhidratlar ile doldurmak gerekir. Sonrasında antreman sırasında boşalttığımız glikojen rezervlerini belirli bir oranda doldurmamız gerekmektedir. Kas inşaasında proteinler kadar karbonhidratda önemlidir.

Sizi Arayalım

Daha Sağlıklı ve Fit Bir Vücut İçin Hedefine Ulaşmak İçin ,
Randevu Formunu Doldur, Hemen Seni Arayalım.

SOSYAL MEDYA!

© FerrumGym - Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım: CemUcal.Net